Grzejniki łazienkowe

Grzejniki łazienkowe

Łazienka stanowi nieodłączny element domu – podobnie jak ciepła woda, do której dostęp uzyskuje poprzez korzystanie z odpowiednich grzejników, bądź pobór wody od grzejników głównych (jak w przypadku ogrzewania miejskiego typu MPEC). Nie mniej jednak, często zdarza się, że nie mamy możliwości dociągnięcia źródła ciepłej wody np. do łazienki, stąd należy rozpatrzeć nabycie grzejnika łazienkowego, który zapewni nam dostęp do ciepłej wody w tym pomieszczeniu użytkowym – niezbędnym w każdym domu.

Rodzaje grzejników łazienkowych

Z rodzajów grzejnik łazienkowy elektryczny należy spostrzec dwa główne – elektryczne oraz gazowe. Te pierwsze wykorzystują podczas pracy prąd elektryczny, który pobierany bezpośrednio z instalacji wytwarza energie cieplną, która następne jest przekazywana do wody w zbiorniku o określonej pojemności. Zastosowanie dla takich grzejników ma miejsce tam, gdzie nie znajduje się instalacja gazowa pozwalająca na zainstalowanie grzejnika gazowego.
Grzejnik gazowy to alternatywa, która ogrzewa wodę przy wykorzystaniu gazu – do niedawna była to zdecydowanie najpopularniejsza forma ogrzewania wody w łazience – do dziś możemy spotkać je w kamienicach, czy blokach, w których gaz stanowi główne źródło ciepła. Nie da się ukryć, że grzejniki gazowe są tańsze w eksploatacji niż elektryczne, jednak szkodliwy czad, który może wydzielać się podczas nieodpowiedniego spalania się gazów w piecyku może doprowadzić do sporych konsekwencji – tego problemu nie mają grzejniki elektryczne, które są w pełni bezpieczne, ponieważ nie wytwarzają żadnych gazów podczas procesu spalania energii.